Informacje
Zmiana lokalizacji Punktu Obsługi Klienta
Uprzejmie informuję, że od dnia 16.05.2022 r. Punkt Obsługi Klientów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania
mieści się w gmachu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim 17, wejście W11, sala S1.
Dokumenty można składać za pośrednictwem:
- skrzyni podawczej znajdującej się w holu głównym Urzędu Miasta Poznania,
- Poczty Polskiej,
- platformy elektronicznej ePUAP
- lub osobiście w godzinach 12-15 w Punkcie Obsługi.
Komunikat
W dniu 24 grudnia br., w Wigilię,
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania
będzie nieczynny.
Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2020
Miło nam poinformować, że Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania otrzymał nominację do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Nominacji udzieliła Kapituła Redakcji "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna.
Numer konta do opłat za pełnomocnictwa oraz decyzje
Miasto Poznań Wydział Finansowy
Oddział Pozostałych Dochodów Podatkowych i Niepodatkowych
PKO BP S.A. 94 1020 4027 0000 1602 1262 0763
Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Pozniania: https://bip.poznan.pl/bip/sprawy/oplata-skarbowa,1719/
Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019
Miło nam poinformować, że Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania otrzymał nominację do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Nominacji udzieliła Kapituła Redakcji "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna.
Klienci Inspektoratu wysoko ocenili naszą pracę w pierwszym półroczu 2019 roku

W 2004 roku Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania wdrożył, w ramach doskonalenia swojej działalności, System Zarządzania Jakością ISO. Misją Inspektoratu jest zapewnienie porządku prawnego w budownictwie na terenie miasta Poznania.
Jednym z elementów doskonalenia systemu zarządzania jest analiza ankiet składanych w siedzibie Inspektoratu. W tym roku klienci Inspektoratu wysoko ocenili naszą pracę. W I półroczu 2019 roku w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania złożono 98 ankiet, z których wynika, że aż 91 klientów jest zadowolonych z działalności Inspektoratu. W porównaniu z rokiem ubiegłym poziom zadowolenia interesantów oraz ilość złożonych ankiet wzrosła aż o 35%. Jak wynika z ankiet 60% respondentów korzysta ze strony internetowej i ocenia bardzo dobrze przydatność zamieszczanych tam informacji. Na pytanie, w jaki sposób nasi klienci chcieliby być informowani o stanie zaawansowania ich sprawy - 70% ankietowanych uważa, że takie informacje powinny być umieszczane na stronie internetowej. W związku z tym podejmiemy działania, aby sprostać tym oczekiwaniom. Ankieta jest dla nas także wskazówką przy określaniu zagadnień, które powinny stać się przedmiotem naszych kontroli. Nasi respondenci wskazują na konieczność systematycznego sprawdzania stanu technicznego i sposobu utrzymania: placów zabaw i gier, szpitali, budynków oświaty, centrów handlowych, hal produkcyjnych oraz legalności zabudowy: na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, reklam na elewacjach budynków oraz małych obiektów gastronomicznych. Zdaniem 96 respondentów Inspektorat spełnia swoją misję i realizuje założone cele. W porównaniu z I półroczem 2018 roku, nastąpił 30% wzrost pozytywnych ocen w tym zakresie. 88% ankietowanych jest bardzo zadowolonych ze sposobu obsługi, terminowości, profesjonalizmu działania oraz rzetelności przekazywanych informacji.
W ostatnich latach w ankiecie wprowadziliśmy dodatkowe pytanie dotyczące przestrzegania przez pracowników Inspektoratu zasad etycznych, takich jak: praworządność, odpowiedzialność, jawność, równe traktowanie klientów, współpraca i uprzejmość w kontaktach z klientem. Na to pytanie odpowiedziało 75% respondentów i była to odpowiedź pozytywna.
Monika Jabłońska
Kierownik Oddziału Organizacyjnego
Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego
dla Miasta Poznania
Strona 1 z 2
realizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów

(Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16. Usprawnienie procesu stanowienia prawa).